Učenici naše škole uključeni su u edukativni projekt Eko paket koji provode tvrtka Tetra Pak i udruga Lijepa naša u suradnji s Eko školama. Cilj projekta je educiranje o važnosti odvojenog zbrinjavanja upotrijebljene Tetra Pak ambalaže i odgovornog ponašanja prema prirodi. Kroz ovaj projekt djeca na zabavan način uče o ulozi čovjeka u brizi za okoliš. Učenici 4.a,b razreda ukrašavali su tetrapak salvetnom tehnikom i tako izradili košarice za pisanice.

IZVJEŠĆE  S  DRŽAVNE  SMOTRE  DANI KRUHA-LABIN,2013.

13.10. u Labinu obilježeni su Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje, na nacionalnoj razini, pod pokroviteljstvom Hrvatskoga sabora. U osnovnoj školi Ivo Lola Ribar održana je izložba različitih vrsta kruha, kolača, ali i drugih prehrambenih proizvoda domaće radinosti.

Ekipa ekologa OŠ Konjščina predvođena učiteljicama Višnjom Benčić,Gordanom Kralj i Blaženkom Kocman prošle godine na Župnijskoj smotri stekla je status predstavnika Krapinsko-zagorske županije na Državnoj smotri.

Na Državnoj smotri u Labinu učenice OŠ Konjščina Lorena Vidoša, Ines Bačan i Monika Šimunić predvođene učiteljicama Višnjom Benčić i Blaženkom Kocman uspješno su predstavile školu i županiju sa temom „ŠTRUKLJI, AUTOHTONO  ZAGORSKO JELO“

Županijska smotra Dani kruha 2010.

13. listopada 2010. naša škola sudjelovala je na županijskoj smotri Dani kruha 2010. Ta smotra održana je u Loboru. Za ovogodišnju županijsku smotru odlučili smo se za etno prikaz „Kak su prali naši stari“ flake, odnosno rublje. Za to smo se odlučili jer smo međunarodna eko škola i brinemo se o zaštiti vodenih eko sustava i za zdravlje ljudi jer neki sapuni izazivaju alergije na koži. Također smo se za to odlučili i zbog recesije da pokažemo mladima kako se nekad pralo rublje pomoću domaćeg sapuna.

Ovo je recept kako se nekada radio sapun:

4 kgmasnoće( uzima se ona koja se odbacuje kod svinjokolje tipa glave, kosti, surla, čvaraka)

1 kglagoštajna ( natrijeva lužina)

10 lvode

To se miješa dok se ne stopi, prokuha.

Preko noći se hladi.

U jutro se siječe na komadiće…

Na toj smotri našu školu predstavljali su učenici osmog i šestog razreda pod vodstvom učiteljice Kocman , učiteljice Kralj i učiteljice Benčić.

Možemo se pohvaliti da smo osvojili nagradu za najbolji etno prikaz i da ćemo projekt „Kak su prali naši stari“ prikazati sljedeće godine u Kumrovcu. Slike možete pogledati u našem albumu.

Novi brojevi telefona

Ravnatelj: 049/465-111

Tajnik: 049/465-116

Računovođa: 049/426-116

Pedagog: 049/465-112

FAX: 049/465-716

Čestitke 5.a i 5.b

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.