Učenici naše škole uključeni su u edukativni projekt Eko paket koji provode tvrtka Tetra Pak i udruga Lijepa naša u suradnji s Eko školama. Cilj projekta je educiranje o važnosti odvojenog zbrinjavanja upotrijebljene Tetra Pak ambalaže i odgovornog ponašanja prema prirodi. Kroz ovaj projekt djeca na zabavan način uče o ulozi čovjeka u brizi za okoliš. Učenici 4.a,b razreda ukrašavali su tetrapak salvetnom tehnikom i tako izradili košarice za pisanice.

IZVJEŠĆE  S  DRŽAVNE  SMOTRE  DANI KRUHA-LABIN,2013.

13.10. u Labinu obilježeni su Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje, na nacionalnoj razini, pod pokroviteljstvom Hrvatskoga sabora. U osnovnoj školi Ivo Lola Ribar održana je izložba različitih vrsta kruha, kolača, ali i drugih prehrambenih proizvoda domaće radinosti.

Ekipa ekologa OŠ Konjščina predvođena učiteljicama Višnjom Benčić,Gordanom Kralj i Blaženkom Kocman prošle godine na Župnijskoj smotri stekla je status predstavnika Krapinsko-zagorske županije na Državnoj smotri.

Na Državnoj smotri u Labinu učenice OŠ Konjščina Lorena Vidoša, Ines Bačan i Monika Šimunić predvođene učiteljicama Višnjom Benčić i Blaženkom Kocman uspješno su predstavile školu i županiju sa temom „ŠTRUKLJI, AUTOHTONO  ZAGORSKO JELO“

Županijska smotra Dani kruha 2010.

13. listopada 2010. naša škola sudjelovala je na županijskoj smotri Dani kruha 2010. Ta smotra održana je u Loboru. Za ovogodišnju županijsku smotru odlučili smo se za etno prikaz „Kak su prali naši stari“ flake, odnosno rublje. Za to smo se odlučili jer smo međunarodna eko škola i brinemo se o zaštiti vodenih eko sustava i za zdravlje ljudi jer neki sapuni izazivaju alergije na koži. Također smo se za to odlučili i zbog recesije da pokažemo mladima kako se nekad pralo rublje pomoću domaćeg sapuna.

Ovo je recept kako se nekada radio sapun:

4 kgmasnoće( uzima se ona koja se odbacuje kod svinjokolje tipa glave, kosti, surla, čvaraka)

1 kglagoštajna ( natrijeva lužina)

10 lvode

To se miješa dok se ne stopi, prokuha.

Preko noći se hladi.

U jutro se siječe na komadiće…

Na toj smotri našu školu predstavljali su učenici osmog i šestog razreda pod vodstvom učiteljice Kocman , učiteljice Kralj i učiteljice Benčić.

Možemo se pohvaliti da smo osvojili nagradu za najbolji etno prikaz i da ćemo projekt „Kak su prali naši stari“ prikazati sljedeće godine u Kumrovcu. Slike možete pogledati u našem albumu.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.