Učenici naše škole uključeni su u edukativni projekt Eko paket koji provode tvrtka Tetra Pak i udruga Lijepa naša u suradnji s Eko školama. Cilj projekta je educiranje o važnosti odvojenog zbrinjavanja upotrijebljene Tetra Pak ambalaže i odgovornog ponašanja prema prirodi. Kroz ovaj projekt djeca na zabavan način uče o ulozi čovjeka u brizi za okoliš. Učenici 4.a,b razreda ukrašavali su tetrapak salvetnom tehnikom i tako izradili košarice za pisanice.

IZVJEŠĆE  S  DRŽAVNE  SMOTRE  DANI KRUHA-LABIN,2013.

13.10. u Labinu obilježeni su Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje, na nacionalnoj razini, pod pokroviteljstvom Hrvatskoga sabora. U osnovnoj školi Ivo Lola Ribar održana je izložba različitih vrsta kruha, kolača, ali i drugih prehrambenih proizvoda domaće radinosti.

Ekipa ekologa OŠ Konjščina predvođena učiteljicama Višnjom Benčić,Gordanom Kralj i Blaženkom Kocman prošle godine na Župnijskoj smotri stekla je status predstavnika Krapinsko-zagorske županije na Državnoj smotri.

Na Državnoj smotri u Labinu učenice OŠ Konjščina Lorena Vidoša, Ines Bačan i Monika Šimunić predvođene učiteljicama Višnjom Benčić i Blaženkom Kocman uspješno su predstavile školu i županiju sa temom „ŠTRUKLJI, AUTOHTONO  ZAGORSKO JELO“

Županijska smotra Dani kruha 2010.

13. listopada 2010. naša škola sudjelovala je na županijskoj smotri Dani kruha 2010. Ta smotra održana je u Loboru. Za ovogodišnju županijsku smotru odlučili smo se za etno prikaz „Kak su prali naši stari“ flake, odnosno rublje. Za to smo se odlučili jer smo međunarodna eko škola i brinemo se o zaštiti vodenih eko sustava i za zdravlje ljudi jer neki sapuni izazivaju alergije na koži. Također smo se za to odlučili i zbog recesije da pokažemo mladima kako se nekad pralo rublje pomoću domaćeg sapuna.

Ovo je recept kako se nekada radio sapun:

4 kgmasnoće( uzima se ona koja se odbacuje kod svinjokolje tipa glave, kosti, surla, čvaraka)

1 kglagoštajna ( natrijeva lužina)

10 lvode

To se miješa dok se ne stopi, prokuha.

Preko noći se hladi.

U jutro se siječe na komadiće…

Na toj smotri našu školu predstavljali su učenici osmog i šestog razreda pod vodstvom učiteljice Kocman , učiteljice Kralj i učiteljice Benčić.

Možemo se pohvaliti da smo osvojili nagradu za najbolji etno prikaz i da ćemo projekt „Kak su prali naši stari“ prikazati sljedeće godine u Kumrovcu. Slike možete pogledati u našem albumu.

« Srpanj 2019 »

19.07.2019. 12:54
Započela prijava tema za peti Hrvatski forum o upravljanju internetom (CRO-IGF)
Krajem ove godine održat će se peti po redu Hrvatski forum o upravljanju internetom (CRO-IGF). Pozivamo svu zainteresiranu javnost da predloži teme ovogodišnjeg Foruma te da tako ravnopravno sudjeluje u ... The post Započela prijava tema za peti Hrvatski forum o upravljanju internetom (CRO-IGF) appeared first on CARNET .

18.07.2019. 12:02
INFO Najava radova – OiV – Splitsko-dalmatinska zupanija – 23.07.2019.
Postovani korisnici, U utorak, 23.07.2019. u periodu izmedju 01:00 i 05:00 sati, Odasiljaci i veze d.o.o. ce vrsiti radove na medjugradskoj vezi Zagreb – Split. Uslijed radova doci ce do ... The post INFO Najava radova – OiV – Splitsko-dalmatinska zupanija – 23.07.2019. appeared first on CARNET .