Učenici naše škole uključeni su u edukativni projekt Eko paket koji provode tvrtka Tetra Pak i udruga Lijepa naša u suradnji s Eko školama. Cilj projekta je educiranje o važnosti odvojenog zbrinjavanja upotrijebljene Tetra Pak ambalaže i odgovornog ponašanja prema prirodi. Kroz ovaj projekt djeca na zabavan način uče o ulozi čovjeka u brizi za okoliš. Učenici 4.a,b razreda ukrašavali su tetrapak salvetnom tehnikom i tako izradili košarice za pisanice.

IZVJEŠĆE  S  DRŽAVNE  SMOTRE  DANI KRUHA-LABIN,2013.

13.10. u Labinu obilježeni su Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje, na nacionalnoj razini, pod pokroviteljstvom Hrvatskoga sabora. U osnovnoj školi Ivo Lola Ribar održana je izložba različitih vrsta kruha, kolača, ali i drugih prehrambenih proizvoda domaće radinosti.

Ekipa ekologa OŠ Konjščina predvođena učiteljicama Višnjom Benčić,Gordanom Kralj i Blaženkom Kocman prošle godine na Župnijskoj smotri stekla je status predstavnika Krapinsko-zagorske županije na Državnoj smotri.

Na Državnoj smotri u Labinu učenice OŠ Konjščina Lorena Vidoša, Ines Bačan i Monika Šimunić predvođene učiteljicama Višnjom Benčić i Blaženkom Kocman uspješno su predstavile školu i županiju sa temom „ŠTRUKLJI, AUTOHTONO  ZAGORSKO JELO“

Županijska smotra Dani kruha 2010.

13. listopada 2010. naša škola sudjelovala je na županijskoj smotri Dani kruha 2010. Ta smotra održana je u Loboru. Za ovogodišnju županijsku smotru odlučili smo se za etno prikaz „Kak su prali naši stari“ flake, odnosno rublje. Za to smo se odlučili jer smo međunarodna eko škola i brinemo se o zaštiti vodenih eko sustava i za zdravlje ljudi jer neki sapuni izazivaju alergije na koži. Također smo se za to odlučili i zbog recesije da pokažemo mladima kako se nekad pralo rublje pomoću domaćeg sapuna.

Ovo je recept kako se nekada radio sapun:

4 kgmasnoće( uzima se ona koja se odbacuje kod svinjokolje tipa glave, kosti, surla, čvaraka)

1 kglagoštajna ( natrijeva lužina)

10 lvode

To se miješa dok se ne stopi, prokuha.

Preko noći se hladi.

U jutro se siječe na komadiće…

Na toj smotri našu školu predstavljali su učenici osmog i šestog razreda pod vodstvom učiteljice Kocman , učiteljice Kralj i učiteljice Benčić.

Možemo se pohvaliti da smo osvojili nagradu za najbolji etno prikaz i da ćemo projekt „Kak su prali naši stari“ prikazati sljedeće godine u Kumrovcu. Slike možete pogledati u našem albumu.

Novi brojevi telefona

Ravnatelj: 049/465-111

Tajnik: 049/465-116

Računovođa: 049/426-116

Pedagog: 049/465-112

FAX: 049/465-716

« Rujan 2017 »

18.09.2017. 13:07
Još dva dana za prijavu na e-tečaj Moodle dizajner
Upisi u drugu grupu CARNetovog masovnog online tečaja Moodle dizajner još uvijek traju, a svi zainteresirani mogu se prijaviti najkasnije do 19. rujna 2017. godine u ponoć. Obrasci za prijavu dostupni su putem stranica CARNetovog mrežnog sjedišta .

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.