Terenska nastava u Zagrebu - 7ab

Dana 31.10.2018. učenici sedmih razreda bili su  na terenskoj nastavi u Zagrebu. Pročitajte pod opširnije osvrt učenice Luane Sambolić.

Dana 31.10. 2018. išli smo na terensku nastavu u Zagreb. Posjetili smo Arheološki muzej grada Zagreba i kazalište Mala scena gdje  smo gledali predstavu Sportski život letećeg Martina. Prvo smo išli u kazalište.  Ta predstava izvedena je prema istoimenom romanu koji smo čitali i obrađivali na satovima hrvatskog jezika. Predstava je bila kratka i sažeta, što  mi se nije sviđalo s obzirom da je roman bio dug, no preporučila bih je i drugim učenicima jer je bila vrlo zanimljiva i smiješna. Nakon predstave prošetali smo središtem grada i ručali u Mc Donald'su. Svidjelo mi se što smo, kada smo došli na Cvjetni trg, imali slobodnog vremena za šetnju i razgledavanje. Nakon odmora otišli smo u Arheološki muzej. Posjetili smo dvije zbirke: Egipatsku i Antičku. Naučili smo mnogo o životu i životnim navikama ljudi u tim vremenima. Meni se više svidjela Egipatska zbirka zato što smo tamo vidjeli mnoge sarkofage te čak i odmotanu mumiju. Kući smo krenuli umorni , ali i zadovoljni  te radosni  pjevajući pjesme i razgovarajući o svojim dojmovima.

Luana Sambolić,7.a

objavio: Draženka Kuzman   datum: 13. 11. 2018.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.