Terenska nastava u Zagrebu - 7ab

Dana 31.10.2018. učenici sedmih razreda bili su  na terenskoj nastavi u Zagrebu. Pročitajte pod opširnije osvrt učenice Luane Sambolić.

Dana 31.10. 2018. išli smo na terensku nastavu u Zagreb. Posjetili smo Arheološki muzej grada Zagreba i kazalište Mala scena gdje  smo gledali predstavu Sportski život letećeg Martina. Prvo smo išli u kazalište.  Ta predstava izvedena je prema istoimenom romanu koji smo čitali i obrađivali na satovima hrvatskog jezika. Predstava je bila kratka i sažeta, što  mi se nije sviđalo s obzirom da je roman bio dug, no preporučila bih je i drugim učenicima jer je bila vrlo zanimljiva i smiješna. Nakon predstave prošetali smo središtem grada i ručali u Mc Donald'su. Svidjelo mi se što smo, kada smo došli na Cvjetni trg, imali slobodnog vremena za šetnju i razgledavanje. Nakon odmora otišli smo u Arheološki muzej. Posjetili smo dvije zbirke: Egipatsku i Antičku. Naučili smo mnogo o životu i životnim navikama ljudi u tim vremenima. Meni se više svidjela Egipatska zbirka zato što smo tamo vidjeli mnoge sarkofage te čak i odmotanu mumiju. Kući smo krenuli umorni , ali i zadovoljni  te radosni  pjevajući pjesme i razgovarajući o svojim dojmovima.

Luana Sambolić,7.a

objavio: Draženka Kuzman   datum: 13. 11. 2018.

« Svibanj 2019 »