Susret za Rudija

12.5.2018. učenici sedmih razreda sudjelovali su na XXI. Susretu za Rudija. Pročitajte pod opširnije njihov osvrt.

12.5.2018. sudjelovali smo na XXI. Susretu za Rudija. Krenuli smo u 13:00 sati. Od 14:00 do 16:00 sati slušali smo predavanje pod nazivom „Mala škola zrakoplovstva“ gdje su nam predavači Hrvatskog ratnog zrakoplovstva pojasnili kako avion leti te mnoge druge zanimljivosti. Slijedilo je predavanje o Domovinskom ratu i Rudolfu Perešinu te operaciji „Bljesak“. Saznali smo mnoge zanimljive činjenice te kako je Perešin bio pravi domoljub. Predavanje nam je održala Udruga branitelja Domovinskog rata „Sveti Juraj“ Gornja Stubica. Imali smo mogućnost isprobati „simulator letenja“ gdje smo mogli upravljati MIG-om uz pomoć Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i Protuzračne obrane. Događanje nam se svidjelo te smo naučile mnogo o uzgonu, različiti vrstama aviona, ali i povijesti razvijanja zrakoplovstva. Cijeli izlet je bio prožet zabavom, smijehom te druženjem. Upoznali smo učenike iz drugih škola i lijepo se zabavili. Zasigurno je vrijedilo posjetiti ovakvo događanje te se nadamo da ćemo i druge godine imati priliku otići.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 29. 5. 2018.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.