Školska shema

U okviru nacionalnog projekta Školska shema  8.3.2018. godine za učenike nižih razreda održano je predavanje „Voće, povrće i zdravlje“. Cilj predavanja bio je promjena prehrambenih navika djece, a u svrhu očuvanja zdravlja, motivacija učenika da svaki dan unose voće i povrće hranom te podizanje svijesti o važnosti voća i povrća kao iznimno vrijednim namirnicama u svakodnevnoj prehrani čovjeka. Naime, različita ispitivanja pokazala su da potrošnja voća i povrća  pada s porastom dobi učenika.

Slogan ŠKOLSKE SHEME:

Svježe VOĆE i ukusno POVRĆE svakog dana naša je hrana.

Predavanje su održale djelatnice Savjetodavne poljoprivredne službe KZŽ Sanja Gregorić i Sandra Majsec. Učenici su saznali  zašto je zdravo jesti pojedino voće i povrće, a upoznati su i s korisnim kukcima u vrtovima i voćnjacima i kako postupati s njima. Dobro su reagirali na predavanje postavljajući pitanja, a iznosili su i svoja  iskustva.  Saznali smo da djeca vole jesti voće i povrće. Upravo tu činjenicu odrasli, prvenstveno roditelji i institucije u kojima borave djeca, trebaju iskoristiti i svakodnevno u jelovnik uvrstiti ove namirnice kako bi poboljšali  zdravlje mladih. Ujedno  bi mijenjanjem prehrambenih navika preventivno djelovali na  prekomjernu tjelesnu težinu djece koja je posljednjih godina u porastu.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 12. 3. 2018.

« Studeni 2018 »

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.