Školska shema

U okviru nacionalnog projekta Školska shema  8.3.2018. godine za učenike nižih razreda održano je predavanje „Voće, povrće i zdravlje“. Cilj predavanja bio je promjena prehrambenih navika djece, a u svrhu očuvanja zdravlja, motivacija učenika da svaki dan unose voće i povrće hranom te podizanje svijesti o važnosti voća i povrća kao iznimno vrijednim namirnicama u svakodnevnoj prehrani čovjeka. Naime, različita ispitivanja pokazala su da potrošnja voća i povrća  pada s porastom dobi učenika.

Slogan ŠKOLSKE SHEME:

Svježe VOĆE i ukusno POVRĆE svakog dana naša je hrana.

Predavanje su održale djelatnice Savjetodavne poljoprivredne službe KZŽ Sanja Gregorić i Sandra Majsec. Učenici su saznali  zašto je zdravo jesti pojedino voće i povrće, a upoznati su i s korisnim kukcima u vrtovima i voćnjacima i kako postupati s njima. Dobro su reagirali na predavanje postavljajući pitanja, a iznosili su i svoja  iskustva.  Saznali smo da djeca vole jesti voće i povrće. Upravo tu činjenicu odrasli, prvenstveno roditelji i institucije u kojima borave djeca, trebaju iskoristiti i svakodnevno u jelovnik uvrstiti ove namirnice kako bi poboljšali  zdravlje mladih. Ujedno  bi mijenjanjem prehrambenih navika preventivno djelovali na  prekomjernu tjelesnu težinu djece koja je posljednjih godina u porastu.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 12. 3. 2018.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.