Školska shema

U okviru nacionalnog projekta Školska shema  8.3.2018. godine za učenike nižih razreda održano je predavanje „Voće, povrće i zdravlje“. Cilj predavanja bio je promjena prehrambenih navika djece, a u svrhu očuvanja zdravlja, motivacija učenika da svaki dan unose voće i povrće hranom te podizanje svijesti o važnosti voća i povrća kao iznimno vrijednim namirnicama u svakodnevnoj prehrani čovjeka. Naime, različita ispitivanja pokazala su da potrošnja voća i povrća  pada s porastom dobi učenika.

Slogan ŠKOLSKE SHEME:

Svježe VOĆE i ukusno POVRĆE svakog dana naša je hrana.

Predavanje su održale djelatnice Savjetodavne poljoprivredne službe KZŽ Sanja Gregorić i Sandra Majsec. Učenici su saznali  zašto je zdravo jesti pojedino voće i povrće, a upoznati su i s korisnim kukcima u vrtovima i voćnjacima i kako postupati s njima. Dobro su reagirali na predavanje postavljajući pitanja, a iznosili su i svoja  iskustva.  Saznali smo da djeca vole jesti voće i povrće. Upravo tu činjenicu odrasli, prvenstveno roditelji i institucije u kojima borave djeca, trebaju iskoristiti i svakodnevno u jelovnik uvrstiti ove namirnice kako bi poboljšali  zdravlje mladih. Ujedno  bi mijenjanjem prehrambenih navika preventivno djelovali na  prekomjernu tjelesnu težinu djece koja je posljednjih godina u porastu.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 12. 3. 2018.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.