Radionica "Kodovi sigurnosti na vodi"

15.5.2017.godine održana je poučna i zanimljiva radionica pod nazivom „Kodovi sigurnosti na vodi“  za učenike trećih i četvrtih razreda. Radionica je organizirana povodom tjedna Crvenog križa u Hrvatskoj (od 8.do 15.svibnja), a organizirao ju je CK Krapinsko-zagorske županije. Proveo ju  je njihov član Zdenko Babić (GDCK Krapina).

Učenici su saznali koja je uloga humanitarne organizacije Crvenog križa, što radi spasilačka služba na vodi, koje su opasnosti na vodi i njenoj neposrednoj blizini te kako se trebaju ponašati  na vodi. Upoznali su se s kodeksom sigurnosti na vodi i kakav mora biti spasilac. Na kraju im je pokazana oprema za spašavanje te način korištenja opreme za spašavanje i sredstva komunikacije.

Radionica je vođena interaktivno što je motiviralo učenike da aktivno sudjeluju u njoj, iznose svoja osobna iskustva i iskustva drugih ljudi koji su bili u različitim opasnim situacijama na vodi, a učenici su im svjedočili. S radošću su sudjelovali u praktičnom dijelu radionice.

Putem ove radionice učenici su stekli korisna znanja što ne smiju činiti kako bi izbjegli različite opasnosti na vodi i kako sami mogu pomoći sebi ili drugima ako se nađu u opasnosti.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 15. 5. 2017.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.