Radionica "Kodovi sigurnosti na vodi"

15.5.2017.godine održana je poučna i zanimljiva radionica pod nazivom „Kodovi sigurnosti na vodi“  za učenike trećih i četvrtih razreda. Radionica je organizirana povodom tjedna Crvenog križa u Hrvatskoj (od 8.do 15.svibnja), a organizirao ju je CK Krapinsko-zagorske županije. Proveo ju  je njihov član Zdenko Babić (GDCK Krapina).

Učenici su saznali koja je uloga humanitarne organizacije Crvenog križa, što radi spasilačka služba na vodi, koje su opasnosti na vodi i njenoj neposrednoj blizini te kako se trebaju ponašati  na vodi. Upoznali su se s kodeksom sigurnosti na vodi i kakav mora biti spasilac. Na kraju im je pokazana oprema za spašavanje te način korištenja opreme za spašavanje i sredstva komunikacije.

Radionica je vođena interaktivno što je motiviralo učenike da aktivno sudjeluju u njoj, iznose svoja osobna iskustva i iskustva drugih ljudi koji su bili u različitim opasnim situacijama na vodi, a učenici su im svjedočili. S radošću su sudjelovali u praktičnom dijelu radionice.

Putem ove radionice učenici su stekli korisna znanja što ne smiju činiti kako bi izbjegli različite opasnosti na vodi i kako sami mogu pomoći sebi ili drugima ako se nađu u opasnosti.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 15. 5. 2017.

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.