Posjet Vukovaru

Učenici 8. razreda naše škole  2. i  3. 3. 2017. bili su u posjetu gradu Vukovaru u pratnji svojih razrednica Višnje Benčić i Mateje Nemčić. Po dolasku učenici su slušali predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar na kojima su iz prve ruke saznali o vukovarskim ratnim zbivanjima. Posjetili su gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture, obišli centar grada Vukovara, a dan su završili u disku.

Drugi dan bio je rezerviran za obilazak memorijalnih lokaliteta: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, masovna grobnica Ovčara, spomen-dom Ovčara, Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja – vukovarska bolnica '91, Memorijalno groblje žrtava domovinskog rata, bivša vojarna 204. brigade.

Na kraju putovanja učenici su sudjelovali u Školi mira i kvizu znanja. Našu školu predstavljali su Ema Crneković i Fran Hruškar koji su osvojili prvo mjesto. Čestitamo!

Na ovoj su izvanučioničkoj nastavi učenici naučili mnogo o povodu, trajanju i značaju domovinskog rata za Republiku Hrvatsku, a što je najvažnije uvidjeli su važnost mira i slobode. Bilo je to nezaboravno iskustvo. Pogledajte fotografije!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 6. 3. 2017.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.