Danas: 7
Vijesti iz naše škole

ODBOJKA - KORAK DO MEDALJE

KORAK DO MEDALJE

Na Županijskom natjecanju u odbojci, koje je održano 13.2.2014. u Pregradi, djevojčice su ostvarile najbolji rezultat škole od kad treniraju. Četvrto mjesto.

Na natjecanju je sudjelovalo 10 škola koje su bile podijeljene u 3 grupe.

Unutar grupe sve su škole igrale međusobno. Mi smo se našle u grupi s OŠ Zlatar i OŠ Kumrovec.

Prvu smo utakmicu igrale s OŠ Zlatar. Prvi je set bio dosta izjednačen jer su se naše protivnice već zagrijale u utakmici prije pa je do samog kraja rezultat bio neizvjestan. Ipak na kraju smo tijesnim rezultatom osvojile prvi set. U drugom setu nismo imale baš nikakvih problema i do izražaja je došla naša kvalitetna igra i tehnika te smo ostvarile pobjedu od 2:0.

Naš drugi protivnik bila je OŠ Kumrovec. Sa školom koja je na kraju osvojila prvo mjestu na natjecanju nismo imale baš puno realne šanse za pobjedu tako da je to bila izuzetna prilika da sve naše igračice uđu u igru i okušaju se na pravom natjecanju.

Kao drugoplasirana ekipa ušle smo među 6 škola te smo igrale susret s OŠ Trgovišće.  Prvi smo set odigrale vrlo izjednačeno i uspjele smo ostvariti pobjedu. Drugi nam je set pružio opet veliku neizvjesnost, ali smo vrlo tijesnim rezultatom izgubile te smo morale odigrati i treći odlučujući set. U trećem setu odigrale smo vrlo dobro, ali naprosto moramo priznati da su djevojčice  OŠ Trgovišće odigrale bolje i sigurnije.

Pobjeda ove utakmice vodila je u borbu za prva tri mjesta. No jedan osvojeni set protiv OŠ Trgovišće nas je ipak smjestio na 4. mjesto kojim rezultatom moramo biti vrlo zadovoljne.

Kad bi se dijelila medalja za tehnički lijepu igru onda bi ju definitivno dobile mi iz OŠ Konjščina. Nakon svakog turnira dobijemo pohvalu za lijepu igru. Ovaj smo put i otkrile našu najveću manu. A to je visina koja je i najviše presudila u našoj borbi za medalju.

U svakom slučaju zahvaljujem cijeloj odbojkaškoj ekipi koju čine: Klaudija Kereša, Monika Šimunić, Ana Gregorić, Helena Kolar, Kristina Lugarić, Josipa Knežević, Danijela Senić, Sabina Mešnjak, Natalija Kereša, Lucija Vinković, Tea Žugec, Franka Čop i Marija Kosovec, na trudu i ljubavi koju poklanjaju odbojkaškoj igri. Osmašicama želim neku dobru ekipu u srednjoj školi, a nama koje ostajemo želim još više ljubavi za ovaj sport, više truda i rada te poneku novu visoku djevojčicu.