Posjet Vukovaru

Učenici 8. razreda naše škole  2. i  3. 3. 2017. bili su u posjetu gradu Vukovaru u pratnji svojih razrednica Višnje Benčić i Mateje Nemčić. Po dolasku učenici su slušali predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar na kojima su iz prve ruke saznali o vukovarskim ratnim zbivanjima. Posjetili su gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture, obišli centar grada Vukovara, a dan su završili u disku.

Drugi dan bio je rezerviran za obilazak memorijalnih lokaliteta: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, masovna grobnica Ovčara, spomen-dom Ovčara, Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja – vukovarska bolnica '91, Memorijalno groblje žrtava domovinskog rata, bivša vojarna 204. brigade.

Na kraju putovanja učenici su sudjelovali u Školi mira i kvizu znanja. Našu školu predstavljali su Ema Crneković i Fran Hruškar koji su osvojili prvo mjesto. Čestitamo!

Na ovoj su izvanučioničkoj nastavi učenici naučili mnogo o povodu, trajanju i značaju domovinskog rata za Republiku Hrvatsku, a što je najvažnije uvidjeli su važnost mira i slobode. Bilo je to nezaboravno iskustvo. Pogledajte fotografije!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 6. 3. 2017.

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.