Međunarodni dan osoba s invaliditetom

„Najveća je sreća u životu uvjerenost da smo voljeni,

voljeni zbog toga kakvi jesmo

ili još više, usprkos tome kakvi jesmo“

Victor Hugo

3.prosinca 2006. godine usvojena je Konvencija o pravima osoba s invaliditetom u New Yorku. RH usvojila ju je 2007.godine.To je sporazum koji osigurava da svi ljudi, uključujući i djecu s teškoćama u razvoju, mogu ostvariti svoja prava.

Osobe s invaliditetom imaju pravo da se prema njima odnose ljudski i s poštovanjem.

5.12.2016. godine obilježili smo Dan osoba s invaliditetom na nešto drugačiji način nego obično. Na naš poziv da dođu u školu ljubazno su se odazvali članovi Udruge osoba s invaliditetom iz Zlatara. Susret je održan u školskoj blagovaonici šesti školski sat za učenike šestih i sedmih razreda. U prvom dijelu učenici su se upoznali s poteškoćama i problemima s kojima se u svakodnevnom životu susreću osobe s invaliditetom.

Nakon toga imali su priliku voziti se u invalidskim kolicima te hodati pomoću štaka.

U završnom dijelu susreta učenici su gostima postavljali niz zanimljivih pitanja o životu i preprekama na koje nailaze osobe s invaliditetom. Pokazali su visok stupanj interesa za život i rad tih osoba, kao i empatiju i altruizam za osobe s invaliditetom.

Ovom prilikom zahvalili bismo se našim gostima Krunoslavu i Mariju koji su nam barem malo odškrinuli vrata svijeta osoba s invaliditetom. Foto-galerija!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 16. 2. 2017.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.