VJEŽBA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA U OŠ KONJŠČINA

11. lipanj 2019. u vremenu od 9:30 do 10:15 sati održana je vježba evakuacije i spašavanja učenika i djelatnika Osnovne škole Konjščina. Cilj vježbe bio je provjera Plana evakuacije i spašavanja u Osnovnoj školi Konjščina, te provjera osposobljenosti djelatnika i učenika za postupanje u slučaju izvanrednih situacija. Promatrala se i provjeravala brzina i učinkovitost same evakuacije iz zgrade kako bi u slučaju stvarne potrebe (potres, požar, olujno nevrijeme, tehničko-tehnoloških nesreća) bilo moguće brzo i učinkovito postupanje.

Aktiviranjem školskog zvona u više navrata (pet zvonjenja po 3 sekunde  s pauzama od  2  sekunde) započela je vježba evakuacije prema unaprijed dogovorenom protokolu. Učenici su uz pratnju učitelja izvršili evakuaciju prema predviđenim pravcima evakuacije na zborno mjesto školskog asfaltiranog igrališta. Svi učenici i djelatnici napustili su zgradu škole u roku od 2 minute, pa je nakon sakupljanja na igralištu dat znak za prestanak opasnosti zviždaljkom i školskim zvonom u trajanju od 10 sekundi. Da bi vježba bila što zornija, domar je pokraj igrališta zapalio malo sijena, a vatrogasci DVD-a Konjščina su dolaskom navalnog vozila pod sirenom izvršili gašenje požara. Djeci je pokazano vatrogasno vozilo sa kratkim objašnjenjem pojedinih funkcija, te su neki i sami probali držati mlaznicu i gasiti požar.

Hvala DVD-u Konjščina na pomoći i suradnji.

objavio: Zoran Vuger   datum: 11. 6. 2019.

Nastava na daljinu

VIRTUALNA ZBORNICA

VIRTUALNI RAZREDI

4.A       4.B

5.A        5.B      6.A

6.B        7.A      7.B

8.A        8.B

« Lipanj 2020 »

30.05.2020. 16:00
Započinju prijave kandidata u sustav upisa u srednje škole
U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju 1. lipnja 2020. godine iza 12:00 sati. ... The post Započinju prijave kandidata u sustav upisa u srednje škole appeared first on CARNET .

29.05.2020. 11:51
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave digitalnih obrazovnih sadržaja za dio predmeta od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja appeared first on CARNET .