Korisnik:
Lozinka:
Sudjelujemo ...

Zalogajček 4

Ispis statistike od 19. 10. 2015.

18.10. obilježili smo Dan kravate

Ovaj dan u školi razlikovao se od drugih s obzirom  na izgled učenika/ca i učitelja/ica. Većina ih je  nosila kravatu. Svaka je bila posebna, jedinstvena, različitih boja i šara.

Nakon trećeg školskog sata upriličeno je natjecanje u vezanju kravata. Sudjelovalo je osam parova učenika viših razreda iz svakog razrednog odjela.

Prošlog tjedna učenici su vježbali vezati kravatu, a na satovima razrednika  svaki razredni odjel održao je  razredno natjecanje u vezanju kravata. Tako su izabrani najbolji parovi koji su predstavljali svoj razredni odjel na završnom natjecanju.

Prije samog natjecanja učenici su upoznati sa zanimljivim povijesnim podatcima o kravati. Dvoje učenika recitiralo je pjesmice o kravati.

Ocjenjivački sud bio je sastavljen od učiteljice Marije Jelenčić i učitelja Dragana Roksandića. Najbolji par u vezanju kravata bio je par učenika 6.a  koji su nagrađeni gromoglasnim pljeskom. Uručeni su im prigodni pokloni,  šalovi. Svi natjecatelji dobili su simboličnu nagradu čokoladicu.

Cijela škola uključila se u obilježavanje tog dana na različite načine. Učenici su oslikavali kravate na nastavi likovne kulture. Na ostalim nastavnim predmetima govorilo se, pjevalo, pisalo, oslikavalo i čitalo  o kravati. Zanimljive su bile kravate oslikane  na nastavi engleskog jezika i biologije. Povijesna i likovna grupa napravile su prigodne  plakate vezane uz taj dan.

Bilo je lijepo, poučno i veselo.

A najvažnije je što su se putem ovih  aktivnosti učenici uključili u čuvanje nacionalnog identiteta i kulturne baštine!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 22. 10. 2018.

Nastava na daljinu

VIRTUALNA ZBORNICA

VIRTUALNI RAZREDI

4.A       4.B

5.A        5.B      6.A

6.B        7.A      7.B

8.A        8.B

« Svibanj 2020 »

29.05.2020. 11:51
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave digitalnih obrazovnih sadržaja za dio predmeta od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja appeared first on CARNET .

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .