Projekt "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru"

Učenici osmih razreda naše škole 5. i 6. travnja bili su u posjetu gradu Vukovaru u pratnji učiteljica Marije Karapandže, Petre Jurine i Draženke Kuzman, te učitelja Dragana Roksandića.

Prvi dan posjetili su gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Nakon toga slušali su predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Drugog dana obišli su memorijalne lokalitete: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, masovnu grobnicu Ovčara,spomen-dom Ovčara, Kukuruzni put – put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica ´91, Memorijalno groblje žrtava domovinskog rata te bivšu vojarnu 204. brigade. Na kraju dvodnevnog posjeta sudjelovali su u Školi mira i kvizu znanja. Našu školu su predstavljali učenici Klementina Lisak i Lovro Sović.

Na ovoj terenskoj nastavi učenici su naučili mnogo o povodu, trajanju i značaju domovinskog rata za našu domovinu, a što je najvažnije uvidjeli su važnost mira i slobode.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 10. 4. 2018.

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.