Projekt "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru"

Učenici osmih razreda naše škole 5. i 6. travnja bili su u posjetu gradu Vukovaru u pratnji učiteljica Marije Karapandže, Petre Jurine i Draženke Kuzman, te učitelja Dragana Roksandića.

Prvi dan posjetili su gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Nakon toga slušali su predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Drugog dana obišli su memorijalne lokalitete: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, masovnu grobnicu Ovčara,spomen-dom Ovčara, Kukuruzni put – put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica ´91, Memorijalno groblje žrtava domovinskog rata te bivšu vojarnu 204. brigade. Na kraju dvodnevnog posjeta sudjelovali su u Školi mira i kvizu znanja. Našu školu su predstavljali učenici Klementina Lisak i Lovro Sović.

Na ovoj terenskoj nastavi učenici su naučili mnogo o povodu, trajanju i značaju domovinskog rata za našu domovinu, a što je najvažnije uvidjeli su važnost mira i slobode.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 10. 4. 2018.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.