Dan zahvalnosti za plodove Zemlje u PŠ Jertovec – Med, čudo prirode

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj Područnoj školi Jertovec obilježili Dan kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Ove godine veću pažnju  posvetili smo medu i njegovim ljekovitim svojstvima. Naš je kraj poznat po izvrsnom kvalitetnom medu i vrijednim pčelarima što je nas potaklo da saznamo više o pčelama i nastajanju meda.

Tog utorka, 17.10.2017. od ranog jutra su se širili mirisi kolača, medenjaka i palačinki. Učenici su pripremili pjesme, ples, recitacije i igrokaze za roditelje i goste. Zatim su mali đaci postali kuhari i uz pomoć roditelja ispekli svoju palačinku koju su namazali medom i slasno pojeli.

Naš gost predavač  taj dan bio je Nado Antonina, pčelar i umirovljeni učitelj koji nam je pripremio mnoštvo iznenađenja. U našu učionicu stigao je apisarij, staklena košnica sa živim pčelama koja prikazuje kako pčele žive u pravoj košnici.  Mogli smo promatrati kako pčelice vrijedno rade i spremaju med u saće, saznati što je matica a što trut i isprobati zaštitne kape za pčelare.  Za kraj smo izradili „ čarobni napitak“ od mlijeka i meda da budemo zdravi i jaki.

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji!

Učiteljica: Maja Đurđinovski

objavio: Draženka Kuzman   datum: 17. 10. 2017.

Nastava na daljinu

VIRTUALNA ZBORNICA

VIRTUALNI RAZREDI

4.A       4.B

5.A        5.B      6.A

6.B        7.A      7.B

8.A        8.B

« Lipanj 2020 »

30.05.2020. 16:00
Započinju prijave kandidata u sustav upisa u srednje škole
U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju 1. lipnja 2020. godine iza 12:00 sati. ... The post Započinju prijave kandidata u sustav upisa u srednje škole appeared first on CARNET .

29.05.2020. 11:51
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave digitalnih obrazovnih sadržaja za dio predmeta od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja appeared first on CARNET .