Dan zahvalnosti za plodove Zemlje u PŠ Jertovec – Med, čudo prirode

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj Područnoj školi Jertovec obilježili Dan kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Ove godine veću pažnju  posvetili smo medu i njegovim ljekovitim svojstvima. Naš je kraj poznat po izvrsnom kvalitetnom medu i vrijednim pčelarima što je nas potaklo da saznamo više o pčelama i nastajanju meda.

Tog utorka, 17.10.2017. od ranog jutra su se širili mirisi kolača, medenjaka i palačinki. Učenici su pripremili pjesme, ples, recitacije i igrokaze za roditelje i goste. Zatim su mali đaci postali kuhari i uz pomoć roditelja ispekli svoju palačinku koju su namazali medom i slasno pojeli.

Naš gost predavač  taj dan bio je Nado Antonina, pčelar i umirovljeni učitelj koji nam je pripremio mnoštvo iznenađenja. U našu učionicu stigao je apisarij, staklena košnica sa živim pčelama koja prikazuje kako pčele žive u pravoj košnici.  Mogli smo promatrati kako pčelice vrijedno rade i spremaju med u saće, saznati što je matica a što trut i isprobati zaštitne kape za pčelare.  Za kraj smo izradili „ čarobni napitak“ od mlijeka i meda da budemo zdravi i jaki.

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji!

Učiteljica: Maja Đurđinovski

objavio: Draženka Kuzman   datum: 17. 10. 2017.

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.