Dan zahvalnosti za plodove Zemlje u PŠ Jertovec – Med, čudo prirode

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj Područnoj školi Jertovec obilježili Dan kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Ove godine veću pažnju  posvetili smo medu i njegovim ljekovitim svojstvima. Naš je kraj poznat po izvrsnom kvalitetnom medu i vrijednim pčelarima što je nas potaklo da saznamo više o pčelama i nastajanju meda.

Tog utorka, 17.10.2017. od ranog jutra su se širili mirisi kolača, medenjaka i palačinki. Učenici su pripremili pjesme, ples, recitacije i igrokaze za roditelje i goste. Zatim su mali đaci postali kuhari i uz pomoć roditelja ispekli svoju palačinku koju su namazali medom i slasno pojeli.

Naš gost predavač  taj dan bio je Nado Antonina, pčelar i umirovljeni učitelj koji nam je pripremio mnoštvo iznenađenja. U našu učionicu stigao je apisarij, staklena košnica sa živim pčelama koja prikazuje kako pčele žive u pravoj košnici.  Mogli smo promatrati kako pčelice vrijedno rade i spremaju med u saće, saznati što je matica a što trut i isprobati zaštitne kape za pčelare.  Za kraj smo izradili „ čarobni napitak“ od mlijeka i meda da budemo zdravi i jaki.

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji!

Učiteljica: Maja Đurđinovski

objavio: Draženka Kuzman   datum: 17. 10. 2017.

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.