Dan zahvalnosti za plodove Zemlje u PŠ Jertovec – Med, čudo prirode

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj Područnoj školi Jertovec obilježili Dan kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Ove godine veću pažnju  posvetili smo medu i njegovim ljekovitim svojstvima. Naš je kraj poznat po izvrsnom kvalitetnom medu i vrijednim pčelarima što je nas potaklo da saznamo više o pčelama i nastajanju meda.

Tog utorka, 17.10.2017. od ranog jutra su se širili mirisi kolača, medenjaka i palačinki. Učenici su pripremili pjesme, ples, recitacije i igrokaze za roditelje i goste. Zatim su mali đaci postali kuhari i uz pomoć roditelja ispekli svoju palačinku koju su namazali medom i slasno pojeli.

Naš gost predavač  taj dan bio je Nado Antonina, pčelar i umirovljeni učitelj koji nam je pripremio mnoštvo iznenađenja. U našu učionicu stigao je apisarij, staklena košnica sa živim pčelama koja prikazuje kako pčele žive u pravoj košnici.  Mogli smo promatrati kako pčelice vrijedno rade i spremaju med u saće, saznati što je matica a što trut i isprobati zaštitne kape za pčelare.  Za kraj smo izradili „ čarobni napitak“ od mlijeka i meda da budemo zdravi i jaki.

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji!

Učiteljica: Maja Đurđinovski

objavio: Draženka Kuzman   datum: 17. 10. 2017.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.