Korisnik:
Lozinka:
Sudjelujemo ...

Zalogajček 4

Ispis statistike od 19. 10. 2015.

VJEŽBA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA U OŠ KONJŠČINA

11. lipanj 2019. u vremenu od 9:30 do 10:15 sati održana je vježba evakuacije i spašavanja učenika i djelatnika Osnovne škole Konjščina. Cilj vježbe bio je provjera Plana evakuacije i spašavanja u Osnovnoj školi Konjščina, te provjera osposobljenosti djelatnika i učenika za postupanje u slučaju izvanrednih situacija. Promatrala se i provjeravala brzina i učinkovitost same evakuacije iz zgrade kako bi u slučaju stvarne potrebe (potres, požar, olujno nevrijeme, tehničko-tehnoloških nesreća) bilo moguće brzo i učinkovito postupanje.

Aktiviranjem školskog zvona u više navrata (pet zvonjenja po 3 sekunde  s pauzama od  2  sekunde) započela je vježba evakuacije prema unaprijed dogovorenom protokolu. Učenici su uz pratnju učitelja izvršili evakuaciju prema predviđenim pravcima evakuacije na zborno mjesto školskog asfaltiranog igrališta. Svi učenici i djelatnici napustili su zgradu škole u roku od 2 minute, pa je nakon sakupljanja na igralištu dat znak za prestanak opasnosti zviždaljkom i školskim zvonom u trajanju od 10 sekundi. Da bi vježba bila što zornija, domar je pokraj igrališta zapalio malo sijena, a vatrogasci DVD-a Konjščina su dolaskom navalnog vozila pod sirenom izvršili gašenje požara. Djeci je pokazano vatrogasno vozilo sa kratkim objašnjenjem pojedinih funkcija, te su neki i sami probali držati mlaznicu i gasiti požar.

Hvala DVD-u Konjščina na pomoći i suradnji.

objavio: Zoran Vuger   datum: 11. 6. 2019.

Nastava na daljinu

VIRTUALNA ZBORNICA

VIRTUALNI RAZREDI

4.A       4.B

5.A        5.B      6.A

6.B        7.A      7.B

8.A        8.B

« Rujan 2020 »

25.09.2020. 00:04
INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci
Postovani, Veceras, oko 23 sata, je ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijecu. Navedeni prekid optike je saniran te se ne ocekuju daljnji prekidi. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci appeared first on CARNET .

25.09.2020. 00:04
INFO Ponovno uspostavljena primarna medjugradska veza prema Rijeci