Zdrav za pet

Naša škola uključena je u preventivni projekt „Zdrav za 5“. Projekt se provodi na nacionalnoj razini, a radi se o projektu Ministarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva zdravlja, Ministarstva okoliša i prirode i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Cilj projekta je informiranje učenika osmih razreda o štetnosti konzumiranja sredstva ovisnosti.

U okviru tog projekta,  14.5.2018.godine,  policijski službenik Željko Lež održao je interaktivno  predavanje „Kaznenopravni aspekti zlouporabe alkohola“  za učenike osmih razreda. Učenici su upoznati ukoliko  konzumiraju alkohol ili pod njegovim utjecajem učine kazneno djelo razbojstva, uništavanja  imovine i sl. mogu imati kaznene posljedice, a nerijetko i  smrtne posljedice ako  mladi sjedaju za volan pod utjecajem alkohola. Argumentirao je posljedice rizičnog ponašanja primjerima iz prakse.

Učenici su zainteresirano pratili predavanje, komentirali ono s što su čuli te postavljali pitanja uz ovu temu.

Velika odgovornost je na roditeljima i odgojno-obrazovnim institucijama da pripreme mlade da se odupru različitim izazovima vezanim za neprimjerena ponašanja i uzimanja sredstva ovisnosti. Od najranije mladosti treba ih učiti  životnim, socijalnim, emocionalnim i akademskim vještinama  te im usaditi unutrašnji osjećaj za razlikovanje dobrog od lošeg, prihvatljivog od neprihvatljivog, moralnog od nemoralnog, štetnog od korisnog. Također je važno osposobiti ih za donošenje i provedbu kvalitetnih odluka!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 16. 5. 2018.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.