Korisnik:
Lozinka:
Sudjelujemo ...

Zalogajček 4

Ispis statistike od 19. 10. 2015.

Zdrav za pet

Naša škola uključena je u preventivni projekt „Zdrav za 5“. Projekt se provodi na nacionalnoj razini, a radi se o projektu Ministarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva zdravlja, Ministarstva okoliša i prirode i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Cilj projekta je informiranje učenika osmih razreda o štetnosti konzumiranja sredstva ovisnosti.

U okviru tog projekta,  14.5.2018.godine,  policijski službenik Željko Lež održao je interaktivno  predavanje „Kaznenopravni aspekti zlouporabe alkohola“  za učenike osmih razreda. Učenici su upoznati ukoliko  konzumiraju alkohol ili pod njegovim utjecajem učine kazneno djelo razbojstva, uništavanja  imovine i sl. mogu imati kaznene posljedice, a nerijetko i  smrtne posljedice ako  mladi sjedaju za volan pod utjecajem alkohola. Argumentirao je posljedice rizičnog ponašanja primjerima iz prakse.

Učenici su zainteresirano pratili predavanje, komentirali ono s što su čuli te postavljali pitanja uz ovu temu.

Velika odgovornost je na roditeljima i odgojno-obrazovnim institucijama da pripreme mlade da se odupru različitim izazovima vezanim za neprimjerena ponašanja i uzimanja sredstva ovisnosti. Od najranije mladosti treba ih učiti  životnim, socijalnim, emocionalnim i akademskim vještinama  te im usaditi unutrašnji osjećaj za razlikovanje dobrog od lošeg, prihvatljivog od neprihvatljivog, moralnog od nemoralnog, štetnog od korisnog. Također je važno osposobiti ih za donošenje i provedbu kvalitetnih odluka!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 16. 5. 2018.

Nastava na daljinu

VIRTUALNA ZBORNICA

VIRTUALNI RAZREDI

4.A       4.B

5.A        5.B      6.A

6.B        7.A      7.B

8.A        8.B

« Svibanj 2020 »

29.05.2020. 11:51
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave digitalnih obrazovnih sadržaja za dio predmeta od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja appeared first on CARNET .

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .