Zdrav za pet

Naša škola uključena je u preventivni projekt „Zdrav za 5“. Projekt se provodi na nacionalnoj razini, a radi se o projektu Ministarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva zdravlja, Ministarstva okoliša i prirode i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Cilj projekta je informiranje učenika osmih razreda o štetnosti konzumiranja sredstva ovisnosti.

U okviru tog projekta,  14.5.2018.godine,  policijski službenik Željko Lež održao je interaktivno  predavanje „Kaznenopravni aspekti zlouporabe alkohola“  za učenike osmih razreda. Učenici su upoznati ukoliko  konzumiraju alkohol ili pod njegovim utjecajem učine kazneno djelo razbojstva, uništavanja  imovine i sl. mogu imati kaznene posljedice, a nerijetko i  smrtne posljedice ako  mladi sjedaju za volan pod utjecajem alkohola. Argumentirao je posljedice rizičnog ponašanja primjerima iz prakse.

Učenici su zainteresirano pratili predavanje, komentirali ono s što su čuli te postavljali pitanja uz ovu temu.

Velika odgovornost je na roditeljima i odgojno-obrazovnim institucijama da pripreme mlade da se odupru različitim izazovima vezanim za neprimjerena ponašanja i uzimanja sredstva ovisnosti. Od najranije mladosti treba ih učiti  životnim, socijalnim, emocionalnim i akademskim vještinama  te im usaditi unutrašnji osjećaj za razlikovanje dobrog od lošeg, prihvatljivog od neprihvatljivog, moralnog od nemoralnog, štetnog od korisnog. Također je važno osposobiti ih za donošenje i provedbu kvalitetnih odluka!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 16. 5. 2018.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.