KROS 2017.

Kros trčanje je jedna od trkačkih atletskih disciplina. To je trčanje preko neravnog terena koji nije posebno pripremljen za trčanje. Znači kros se trči po šumama, livadama, planinama, rekla bi djeca po kuruzi. Ne po ulicama kao kod maratona ili atletskoj staze kao kod svih drugih trkačih disciplina. Zbog toga je i što se tiče motorike i koordinacije teži i traži pored visoke kondicije i dobru sposobnost ravnoteže i reakcije. Stoga je i svaka kritika na neosvojene medalje suvišna. Već samom odlukom da se sudjeluje na ovakvom natjecanju svaki sudionik zaslužuje pohvalu. Županijsko Kros natjecanje se održalo u Krapinskim toplicama, 25.10.2017. Konkurencija je kao i uvijek bila vrlo velika. Pogledajte pod opširnije!

Počet ću s djevojčicama 5.- ih i 6.- ih razreda, kako je i krenula utrka, u kojoj konkurenciji su sudjelovale 82 djevojčice. Najbrže je  na cilj stigla Magdalena Škreb i osvojila 52. mjesto. Iza nje su stigle Ana Gudek kao 53., Iva Kuljak kao 55. te Petra Habazina kao 56.

Ukupno je škola osvojila 18. mjesto od 21.

U konkurenciji dječaka 5.- ih i 6.- ih razreda u kojoj je sudjelovalo 95 dječaka naši su dječaci ušli u gornju polovicu svih škola. Vrlo brzi su bili Mihael Plenar, 15. mjesto te Niko Škrlec, 17. mjesto. Alan Filipec stigao je 91. Zbog nemogućnosti nastupa četvrtog trkača, dječaci su propustili priliku još boljeg ukupnog plasmana.

Ukupno je škola osvojila 11. mjesto od 25.

U konkurenciji djevojčica 7.- ih i 8.- ih razreda u kojoj je sudjelovalo 78 djevojčica Željka Hazulin je stigla na cilj kao 28., iza nje Petra Gudek 41. mjesto, Irina Jurina 47. mjesto i Marija Kralj 48. mjesto.

Ukupno je škola osvojila 12. mjesto od 21.

U konkurenciji dječaka 7.- ih i 8.- ih razreda u kojoj je sudjelovao 101 dječak, najbrži je bio Fran Galina, 46. mjesto.  Odmah iza njega je stigao Martin Škreb kao 47., zatim Brlek Renato kao 75. i Karlo Žugec kao 82.

Ukupno je škola osvojila 17. mjesto od 26.

Još jednom zahvaljujem svim učenicima na sudjelovanju u ovom natjecanju sa željom da se iduće godine popnemo za još nekoliko mjesta na ljestvici.

Marija Karapandža, prof. TZK-a

objavio: Draženka Kuzman   datum: 30. 10. 2017.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.