Dan zahvalnosti za plodove Zemlje u PŠ Jertovec – Med, čudo prirode

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj Područnoj školi Jertovec obilježili Dan kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Ove godine veću pažnju  posvetili smo medu i njegovim ljekovitim svojstvima. Naš je kraj poznat po izvrsnom kvalitetnom medu i vrijednim pčelarima što je nas potaklo da saznamo više o pčelama i nastajanju meda.

Tog utorka, 17.10.2017. od ranog jutra su se širili mirisi kolača, medenjaka i palačinki. Učenici su pripremili pjesme, ples, recitacije i igrokaze za roditelje i goste. Zatim su mali đaci postali kuhari i uz pomoć roditelja ispekli svoju palačinku koju su namazali medom i slasno pojeli.

Naš gost predavač  taj dan bio je Nado Antonina, pčelar i umirovljeni učitelj koji nam je pripremio mnoštvo iznenađenja. U našu učionicu stigao je apisarij, staklena košnica sa živim pčelama koja prikazuje kako pčele žive u pravoj košnici.  Mogli smo promatrati kako pčelice vrijedno rade i spremaju med u saće, saznati što je matica a što trut i isprobati zaštitne kape za pčelare.  Za kraj smo izradili „ čarobni napitak“ od mlijeka i meda da budemo zdravi i jaki.

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji!

Učiteljica: Maja Đurđinovski

objavio: Draženka Kuzman   datum: 17. 10. 2017.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.