Korisnik:
Lozinka:
Sudjelujemo ...

Zalogajček 4

Ispis statistike od 19. 10. 2015.

Poštanska marka

9.9. Hrvatska pošta slavi kao Dan marke, budući da je na taj dan tijekom ratne agresije 1991. izdana poštanska marka „Zračna pošta Zagreb-Dubrovnik“.

Na satu razrednika učenici 6.b, zajedno s pedagoginjom škole, napravili su radionicu posvećenu markama. Dodatni poticaj bila je donacija Hrvatske pošte  koja je školi donirala određen broj poštanskih maraka i filatelističkog materijala kako bi se učenici upoznali s filatelijom.

Učenici su se putem radionice upoznali sa svijetom poštanskih maraka. Imali su ispred sebe marke koje im je podijelila voditeljica radionice, a neki učenici su ih donijeli od kuće. Promatrajući ih,  upoznali su se s dijelovima maraka te njihovim karakterističnim četvrtastim nazubljenim oblicima. Saznali su da u nekim posebnim prigodama mogu biti i drugih neobičnih oblika, npr. okrugle ili u obliku srca kakva je tiskana u Hrvatskoj 2012. za Valentinovo. Naučili su što je to filatelija i filatelist,čemu služe marke, kako se skidaju s omotnice kao i niz drugih zanimljivosti poput onih da je crvena marka od jednog centa iz Britanske Gvajane(1856) zadnji put prodana za oko 9,5 milijuna dolara ili da je 1879.u Belgiji bilo zaposleno 39 mačaka za prenošenje pošte, ali nije dugo trajalo jer nisu disciplinirano obavljale svoj posao.

Učenici su se divili ljepoti maraka iz privatnih foto-albuma koje je donio učenik Crneković Leo te voditeljica radionice.

U završnom dijelu sata napravljen je plakat posvećen markama. Neki učenici ushićeno su rekli da će oni ubuduće početi sakupljati marke.

Tijekom ovog sata zajedno smo odškrinuli vrata čarobne priče o poštanskim markama koja će zasigurno neke od učenika motivirati da ih dalje proučavaju, dive se njihovoj ljepoti te ih počinju sakupljati!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 26. 9. 2017.

Nastava na daljinu

VIRTUALNA ZBORNICA

VIRTUALNI RAZREDI

4.A       4.B

5.A        5.B      6.A

6.B        7.A      7.B

8.A        8.B

« Svibanj 2020 »

29.05.2020. 11:51
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave digitalnih obrazovnih sadržaja za dio predmeta od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja appeared first on CARNET .

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .