Susret za Rudija

12.5.2018. učenici sedmih razreda sudjelovali su na XXI. Susretu za Rudija. Pročitajte pod opširnije njihov osvrt.

12.5.2018. sudjelovali smo na XXI. Susretu za Rudija. Krenuli smo u 13:00 sati. Od 14:00 do 16:00 sati slušali smo predavanje pod nazivom „Mala škola zrakoplovstva“ gdje su nam predavači Hrvatskog ratnog zrakoplovstva pojasnili kako avion leti te mnoge druge zanimljivosti. Slijedilo je predavanje o Domovinskom ratu i Rudolfu Perešinu te operaciji „Bljesak“. Saznali smo mnoge zanimljive činjenice te kako je Perešin bio pravi domoljub. Predavanje nam je održala Udruga branitelja Domovinskog rata „Sveti Juraj“ Gornja Stubica. Imali smo mogućnost isprobati „simulator letenja“ gdje smo mogli upravljati MIG-om uz pomoć Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i Protuzračne obrane. Događanje nam se svidjelo te smo naučile mnogo o uzgonu, različiti vrstama aviona, ali i povijesti razvijanja zrakoplovstva. Cijeli izlet je bio prožet zabavom, smijehom te druženjem. Upoznali smo učenike iz drugih škola i lijepo se zabavili. Zasigurno je vrijedilo posjetiti ovakvo događanje te se nadamo da ćemo i druge godine imati priliku otići.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 29. 5. 2018.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.