DANI HRVATSKOG JEZIKA

U spomen na objavu Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika  iz 1967. godine, od 11. do 17. ožujka obilježavamo Dane hrvatskog jezika. U proteklih mjesec dana naši učenici su se na satovima prisjetili sadržaja vezanih uz povijest hrvatskog jezika te su se, svjesni važnosti lijepog i pravilnog izražavanja, uživjeli u uloge mladih lektora. Pratili su, uočavali i bilježili jezične pogreške svuda oko sebe: u medijima, na društvenim mrežama, trgovinama, javnim mjestima, vlastitim radovima i sl. Najčešće jezične pogreške skupili su, ispravili te objavili na školskom panou.

Daroviti i kreativni učenici pokazali su bogatstvo materinskog jezika stvarajući literarne uratke koji su također objavljeni na školskom panou.

Ovom manifestacijom želimo istaknuti važnost očuvanja materinskoga jezika, svih njegovih narječja i dijalekata te upoznati javnost s bogatom hrvatskom jezičnom baštinom i sjajnom jezičnom poviješću.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 23. 3. 2018.

« Svibanj 2019 »