Korisnik:
Lozinka:
Sudjelujemo ...

Zalogajček 4

Ispis statistike od 19. 10. 2015.

Školska shema

U okviru nacionalnog projekta Školska shema  8.3.2018. godine za učenike nižih razreda održano je predavanje „Voće, povrće i zdravlje“. Cilj predavanja bio je promjena prehrambenih navika djece, a u svrhu očuvanja zdravlja, motivacija učenika da svaki dan unose voće i povrće hranom te podizanje svijesti o važnosti voća i povrća kao iznimno vrijednim namirnicama u svakodnevnoj prehrani čovjeka. Naime, različita ispitivanja pokazala su da potrošnja voća i povrća  pada s porastom dobi učenika.

Slogan ŠKOLSKE SHEME:

Svježe VOĆE i ukusno POVRĆE svakog dana naša je hrana.

Predavanje su održale djelatnice Savjetodavne poljoprivredne službe KZŽ Sanja Gregorić i Sandra Majsec. Učenici su saznali  zašto je zdravo jesti pojedino voće i povrće, a upoznati su i s korisnim kukcima u vrtovima i voćnjacima i kako postupati s njima. Dobro su reagirali na predavanje postavljajući pitanja, a iznosili su i svoja  iskustva.  Saznali smo da djeca vole jesti voće i povrće. Upravo tu činjenicu odrasli, prvenstveno roditelji i institucije u kojima borave djeca, trebaju iskoristiti i svakodnevno u jelovnik uvrstiti ove namirnice kako bi poboljšali  zdravlje mladih. Ujedno  bi mijenjanjem prehrambenih navika preventivno djelovali na  prekomjernu tjelesnu težinu djece koja je posljednjih godina u porastu.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 12. 3. 2018.

Nastava na daljinu

VIRTUALNA ZBORNICA

VIRTUALNI RAZREDI

4.A       4.B

5.A        5.B      6.A

6.B        7.A      7.B

8.A        8.B

« Svibanj 2020 »

29.05.2020. 11:51
Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave digitalnih obrazovnih sadržaja za dio predmeta od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. ... The post Istraživanje tržišta: Poziv na sastanak – nabava digitalnih obrazovnih sadržaja appeared first on CARNET .

22.05.2020. 12:03
INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac
Postovani, Danas, oko 11:15 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost od Zagreba prema Zadru, Sibeniku i Karlovcu. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne ... The post INFO Otklonjene poteskoce – Zadar, Sibenik, Karlovac appeared first on CARNET .