Projektni dan - Kružnice

U utorak, 6. veljače 2018. učenici sedmih razreda imali su projektni dan s temom Kružnice. Cilj projekta bio je oslikati zid dvorane TZK-a krugovima raznih veličina koji bi poslužili kao mete za gađanje, odnosno, bacanja loptica u zid. Projekt je trajao 3 školska sata i na njemu su uz učenike sudjelovale učiteljica matematike Marina Jelenčić , učiteljica likovne kulture Mirela Duktaj i učiteljica TZK-a Marija Karapandža. Učenici su bili podijeljeni u grupe te je svaka grupa crtala svoj krug koji se pretvorio u cvijet. Najprije su iscrtani krugovi za što se koristio starinski šestar, dvije olovke povezane špagom, u čemu je učenicima pomogla učiteljica Jelenčić. Nakon isrtavanja, uz pomoć učiteljice Duktaj, dogovorene su boje te su učenici ofarbali cvijetove i mete. Na kraju se cijela priča zaokružila nogometnom i odbojkaškom loptom. Rezultat je lijepo oslikan zid koji možete vidjeti u galeriji slika.

Marija Karapandža, prof.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 11. 2. 2018.

« Svibanj 2019 »