Zimska škola informatike - Krapina 2018.

U Srednjoj školi Krapina će se u siječnju 2018. održati 23. Zimska škola informatike. Radionice za osnovnoškolce, srednjoškolce i učitelje će se u prvom krugu održavati od 4. do 6. siječnja, te u drugom od 8. do 10. siječnja. U oba kruga jutarnje radionice počinju u 8, a popodnevne u 13 sati. Za željenu radionicu popunite prijavnicu na linku. Prijavite se do 21. prosinca kako biste osigurali svoje mjesto. Nakon toga na popunjene radionice više neće biti moguća prijava. Preporučamo da odaberete jednu od radionica programiranja, ali naravno - najbolji odabir je ono što Vas interesira. Kratki opis radionica pod opširnije.

Prvi dio tema je za učenike osnovnih škola. Većinu tema mogu odabrati napredniji osnovnoškolci, srednjoškolci i nastavnici. Sudionici koji redovno pohađaju izabrane teme, dobivaju potvrdu od Hrvatskog saveza informatičara, a oni koji se posebno istaknu pohvale i nagrade. Dobro došli!

Osnovne škole

• O1 – Početnici (osnove rada +scratch) – niži razredi OŠ, nije potrebno predznanje
  • O2 – Računalo + ((aplikacije, programiranje, Scratch, korištenje on-line alata za izradu prezentacija, za učenike s određenim predznanjem
  • O3 - Logo (programski jezik - kornjača, razvija se logika, rješavanje problema)
  • O4- Web stranice početni: Dreamweaver, HTML (za učenike koji su više naklonjeni dizajnu)
  • O5- SmallBasic (programski jezik, razvija se logika i rješavanje problema)
  • O6 – Robotika početni (jednostavnije upravljanje robotima)

Zajedničko (napredni osnovnoškolci, srednjoškolci i nastavnici)

• Z1 - Obrada slike (alati, slojevi i efekti, uređivanje fotografija, retuširanje, fotomontaža, ...)
  • Z2 – Responzivni web (smartphone…PC) - izrada modernih web stranica koje se prilagode uređaju pametnitelefon/tablet/PC
  • Z3 – C++ početno programiranje
  • Z4 - C++ napredni/STL (zadaci s HONI-a i natjecanja)
  • Z5 – Robotika
  • Z6 – Python - programiranje
  • Z7 – Flash (izrada animacija)
  • Z8 – Mreže / Linux
  • Z9 - WordPress - CMS za brzu izradu weba
  • Z10 – Raspberry pi - maleno računalo koje se može programirati za razne namjene, te na njega spajati elektroničke komponente
  • Z11 – Micro:bit - maleno računalo koje se može programirati

objavio: Draženka Kuzman   datum: 5. 12. 2017.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.