Krapinsko-zagorska županija najavljuje stipendiranje deficitarnih zanimanja za učenike srednjih škola i redovite studente

Kako je postupak upisa učenika/učenica u 1. razrede srednjih škola i studenata/studentica u 1. godinu preddiplomskog sveučilišnog studija za školsku/akademsku godinu 2017/2018. u tijeku, Krapinsko-zagorska županija obavještava sve zainteresirane kandidate/kandidatkinje da će se s novim natječajem za dodjelu županijskih stipendija sufinancirati deficitarna zanimanja od početka do uspješno završenog školovanja.

Za učenike/učenice srednje škole stipendirat će se sljedeća zanimanja: zidar, tesar, monter suhe gradnje, stolar, tokar i bravar, a među studentima stipendiju će moći ostvariti studenti/studentice medicine (integrirani diplomski i preddiplomski studij) i Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta – smjer logopedija.

Natječaj za dodjelu županijskih stipendija za deficitarna zanimanja bit će raspisan krajem rujna 2017. g. i objavljen na službenoj internetskoj stranici Krapinsko-zagorske županije.

Stipendiju će moći ostvariti učenici/učenice koji će u šk. god. 2017/2018. biti upisani u 1.r. srednje škole i to će, uz uredno ispunjavanje obaveza, vrijediti do kraja srednjoškolskog obrazovanja. Isto se odnosi i na redovite studente koji će u ak. god. 2017/2018. upisati 1. godinu preddiplomskog studija, tj. županijsku stipendiju po osnovi deficitarnog zanimanja moći će, uz uredno ispunjavanje obaveza, ostvariti do kraja studija (završno s diplomskom razinom obrazovanja).

Krapinsko-zagorska županija želi mnogo uspjeha svim učenicima i studentima na predstojećim upisima te ih poziva da podnesu prijave na natječaj za dodjelu županijskih stipendija za deficitarna zanimanja kada će isti biti raspisan!

objavio: Zoran Vuger   datum: 3. 7. 2017.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."