Krapinsko-zagorska županija najavljuje stipendiranje deficitarnih zanimanja za učenike srednjih škola i redovite studente

Kako je postupak upisa učenika/učenica u 1. razrede srednjih škola i studenata/studentica u 1. godinu preddiplomskog sveučilišnog studija za školsku/akademsku godinu 2017/2018. u tijeku, Krapinsko-zagorska županija obavještava sve zainteresirane kandidate/kandidatkinje da će se s novim natječajem za dodjelu županijskih stipendija sufinancirati deficitarna zanimanja od početka do uspješno završenog školovanja.

Za učenike/učenice srednje škole stipendirat će se sljedeća zanimanja: zidar, tesar, monter suhe gradnje, stolar, tokar i bravar, a među studentima stipendiju će moći ostvariti studenti/studentice medicine (integrirani diplomski i preddiplomski studij) i Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta – smjer logopedija.

Natječaj za dodjelu županijskih stipendija za deficitarna zanimanja bit će raspisan krajem rujna 2017. g. i objavljen na službenoj internetskoj stranici Krapinsko-zagorske županije.

Stipendiju će moći ostvariti učenici/učenice koji će u šk. god. 2017/2018. biti upisani u 1.r. srednje škole i to će, uz uredno ispunjavanje obaveza, vrijediti do kraja srednjoškolskog obrazovanja. Isto se odnosi i na redovite studente koji će u ak. god. 2017/2018. upisati 1. godinu preddiplomskog studija, tj. županijsku stipendiju po osnovi deficitarnog zanimanja moći će, uz uredno ispunjavanje obaveza, ostvariti do kraja studija (završno s diplomskom razinom obrazovanja).

Krapinsko-zagorska županija želi mnogo uspjeha svim učenicima i studentima na predstojećim upisima te ih poziva da podnesu prijave na natječaj za dodjelu županijskih stipendija za deficitarna zanimanja kada će isti biti raspisan!

objavio: Zoran Vuger   datum: 3. 7. 2017.

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.