Škola u prirodi Biograd na Moru 2017.

Učenici četvrtih razreda sa svojim su razrednicama od 30.svibnja do 2.lipnja boravili u školi u prirodi. Bili su smješteni u hotelu Bolero u Biogradu na Moru.

U ta četiri dana sudjelovali su u kreativnim i edukativnim radionicama, posjetili PP Vransko jezero i NP Krka, upoznali arhitekturu i kulturno-povijesne spomenike Šibenika,  Zadra i Nina te odradili školu plivanja. Svoja zapažanja i iskustva svakodnevno su upisivali u dnevnike. Osim znanja i vještina,  u  školi u prirodi stekli su nove prijatelje, a postali su i samostalniji, odgovorniji i samopouzdaniji.

Fotografije možete vidjeti u foto-galeriji!

Škola u prirodi

Od škole u prirodi očekivala sam četiri dana za pamćenje. Veselila sam se druženju s prijateljima i odlasku na more bez roditelja.

Na putu do Biograda zaustavili smo se u Karlovcu i Ogulinu. U Karlovcu mi se svidio veliki akvarij. U Ogulinu mi se svidjela vodička jer je bila odjevena kao Ivana Brlić Mažuranić. Nije mi se svidjelo to što nisam sudjelovala u radionici kao glumica jer sam bila žiri. U Biogradu sam uživala u večernjoj šetnji, ali mi je bilo žao što se nismo kupali u moru.

Drugi dan smo bili na Vranskom jezeru i kupali smo se u moru. Na Vranskom jezeru je bilo zanimljivo dalekozorima promatrati ptice, ali me je smetalo to što su me poslije igre u travi svrbjele noge.

Treći dan smo bili u NP Krka i na Zlarinu. U NP Krka najljepši mi je bio Skradinski buk jer sam prvi put vidjela tako veliki slap. Namučile su me brojne stepenice. Na Zlarinu me zadivila ljepota nakita od koralja, a bilo mi je žao što nismo vidjeli unutrašnjost rodne kuće Vesne Parun. Navečer smo gledali animirani film Tajni život kućnih ljubimaca  koji je bio jako zabavan.

Četvrti smo dan bili u Zadru i Ninu. U Zadru smo razgledali zanimljivu izložbu Zlato i srebro Zadra. Voljela bih da smo stigli više razgledavati grad. U Ninu smo vidjeli solanu. Prvi put sam čula za cvijet soli. Bili smo i kod kipa Grgura Ninskog, zaželjela sam da brzo stignemo doma.

Na kraju sam bila i sretna i tužna. Sretna jer sam napokon vidjela mamu, a tužna jer je sve to prebrzo prošlo.

Vita Zadravec , 4b

objavio: Zoran Vuger   datum: 7. 6. 2017.

Novi brojevi telefona

Ravnatelj: 049/465-111

Tajnik: 049/465-116

Računovođa: 049/426-116

Pedagog: 049/465-112

FAX: 049/465-716

« Studeni 2017 »

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.