Radionica "Kodovi sigurnosti na vodi"

15.5.2017.godine održana je poučna i zanimljiva radionica pod nazivom „Kodovi sigurnosti na vodi“  za učenike trećih i četvrtih razreda. Radionica je organizirana povodom tjedna Crvenog križa u Hrvatskoj (od 8.do 15.svibnja), a organizirao ju je CK Krapinsko-zagorske županije. Proveo ju  je njihov član Zdenko Babić (GDCK Krapina).

Učenici su saznali koja je uloga humanitarne organizacije Crvenog križa, što radi spasilačka služba na vodi, koje su opasnosti na vodi i njenoj neposrednoj blizini te kako se trebaju ponašati  na vodi. Upoznali su se s kodeksom sigurnosti na vodi i kakav mora biti spasilac. Na kraju im je pokazana oprema za spašavanje te način korištenja opreme za spašavanje i sredstva komunikacije.

Radionica je vođena interaktivno što je motiviralo učenike da aktivno sudjeluju u njoj, iznose svoja osobna iskustva i iskustva drugih ljudi koji su bili u različitim opasnim situacijama na vodi, a učenici su im svjedočili. S radošću su sudjelovali u praktičnom dijelu radionice.

Putem ove radionice učenici su stekli korisna znanja što ne smiju činiti kako bi izbjegli različite opasnosti na vodi i kako sami mogu pomoći sebi ili drugima ako se nađu u opasnosti.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 15. 5. 2017.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.