Radionica "Kodovi sigurnosti na vodi"

15.5.2017.godine održana je poučna i zanimljiva radionica pod nazivom „Kodovi sigurnosti na vodi“  za učenike trećih i četvrtih razreda. Radionica je organizirana povodom tjedna Crvenog križa u Hrvatskoj (od 8.do 15.svibnja), a organizirao ju je CK Krapinsko-zagorske županije. Proveo ju  je njihov član Zdenko Babić (GDCK Krapina).

Učenici su saznali koja je uloga humanitarne organizacije Crvenog križa, što radi spasilačka služba na vodi, koje su opasnosti na vodi i njenoj neposrednoj blizini te kako se trebaju ponašati  na vodi. Upoznali su se s kodeksom sigurnosti na vodi i kakav mora biti spasilac. Na kraju im je pokazana oprema za spašavanje te način korištenja opreme za spašavanje i sredstva komunikacije.

Radionica je vođena interaktivno što je motiviralo učenike da aktivno sudjeluju u njoj, iznose svoja osobna iskustva i iskustva drugih ljudi koji su bili u različitim opasnim situacijama na vodi, a učenici su im svjedočili. S radošću su sudjelovali u praktičnom dijelu radionice.

Putem ove radionice učenici su stekli korisna znanja što ne smiju činiti kako bi izbjegli različite opasnosti na vodi i kako sami mogu pomoći sebi ili drugima ako se nađu u opasnosti.

objavio: Draženka Kuzman   datum: 15. 5. 2017.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.