"Voće tijelo i um čuva"

Tijekom proljetnih praznika, 19.4.2017.,  u školi je održana kreativna radionica  za učenike pod nazivom  „Voće  tijelo i um čuva“.

Radionica je započela u 9,00 sati i trajala je do 11,30 sati. Radionicu su pripremile i vodile učiteljica biologije Višnja Benčić i pedagoginja Ljiljana Zajec.

Radionica se sastojala od tri dijela: teoretskog dijela u kojem su učenici upoznati s važnošću uzimanja voća za tjelesno i mentalno zdravlje, praktičnog dijela u kojem su učenici od sirovog voća radili voćne salate, voćne ražnjiće i frapee. U zadnjem dijelu radionice napravili su plakat pod nazivom „Voće i povrće- 5 na dan“.

Nakon praktičnog dijela učenici su  kušali ono što su pripremili. Također su pozvali ostale učitelje i druge djelatnike da degustiraju jela od voća.

Tijekom radionice učenici su s radošću i  veseljem popraćenim smijehom  gulili, rezali i miksali voće. Pri tome se prostorom blagovaonice i škole širio opojan miris raznovrsnog voća.  Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Na kraju je  slijedila evaluacija radionice od strane učenika. Evo nekih razmišljanja učenika u vezi radionice zdrave hrane:

„ Danas mi je na radionici bilo odlično. Naučili smo važnost voća i povrća za zdravlje, a usput smo se i zabavili“

„Svidjelo mi se jer smo naučili nešto novo, svidio mi se timski rad i sigurno ću ubuduće primjenjivati nove recepte i time pridonijeti zdravlju“

„Meni je bilo super. Trebalo bi biti više takvih radionica jer je bilo poučno, kreativno i naučili smo važnost uzimanja voća za osobno zdravlje“

objavio: Draženka Kuzman   datum: 2. 5. 2017.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.