Prisustvovali smo projekcijama na KIKI međunarodnom festivalu dječjeg filma

U utorak 25. travnja 2017. učenici 4.a, 4.b i PŠJ sa svojim su razrednicima, D. Mihalic, S. Prpić Bernobić, M. Đurđinovski i I. Benčićem, bili na IUN u Zaboku. Putovanje je bilo organizirano vlakom. Već treću godinu za redom prisustvovali smo projekcijama na KIKI međunarodnom festivalu dječjeg filma.

Odgledali smo 6 filmova, 4 animirana (Kut/ Estonija, Hrvatska; Dnevnik maratona/ Norveška; Chika, pas iz geta/ Njemačka i Kukuška/ Rusija), 1 igrano-animirani (Zlatni hitovi/ Nizozemska) i 1 igrani (Trgovina/ Mauricijus, Francuska). Nakon svaka dva filma organizirani su vođeni razgovori o pogledanim filmovima. Moderator je bio Anđelko Jurkas, novinar, kritičar, filmski redatelj, scenarist i pisac. Djeca su bila vrlo zadovoljna filmovima, dojmili su ih se i lako su i jasno iznijeli svoje dojmove i ocjene.

Vrijeme prije filmskih projekcija proveli smo u Gradskoj knjižnici „Ksaver Šandor Gjalski“. Slušali smo čitanje bajke o Aladinu i čarobnoj svjetiljci, razgovarali o bajci i o čitanju knjiga. Razgledali smo prostore knjižnice, upoznali se s njihovom namjenom te s aktivnostima koje se u knjižnici provode.

objavio: Zoran Vuger   datum: 26. 4. 2017.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.