Posjet skloništu LUČ ZAGORJA

U ponedjeljak, 27.2.2017., dio učenika 7. a b razreda posjetilo je sklonište za nezbrinute životinje LUČ ZAGORJA.

Sve je počelo 4.10. na Međunarodni dan zaštite životinja kada su učenici bili pozvani da se uključe u akciju skupljana donacije za sklonište za nezbrinute životinje LUČ ZAGORJA. U akciju su se uključili učenici 7.a  i 7. b  razreda. Oni najaktivniji posjetili su sklonište te predali donaciju. Pogledajte pod opširnije!

Pozivamo sve građane koji imaju kućne ljubimce da brinu o njima i odgovorno se ponašaju kako napušteni psi ne bi završili u skloništu!

Ema Tuković, učenica 7.a razreda je napisala:

POSJET SKLONIŠTU ZA NEZBRINUTE ŽIVOTINJE LUČ ZAGORJA

U ponedjeljak, 27.2.2017. devet učenika 7. a razreda i dvoje učenika 7. b razreda posjetili su sklonište za nezbrinute životinje LUČ ZAGORJA. Tom prilikom donirali smo hranu za pse i posudice za hranjenje pasa. Proteklih mjeseci skupljali smo plastične boce, zamijenili ih u Konzumu te za dobiven novac kupili hranu. Donaciji su se razveselili naši domaćini, zahvalili su nam na njoj jer svaka pomoć dobro dođe skloništu za nezbrinute životinje.

Sklonište ima oko 90 pasa koje smo imali priliku vidjeti. Gospođa koja radi u skloništu dovela nam je četiri psa i jednu mačku da ih mazimo i poigramo se s njima. Također nam je ispričala sve o radu skloništa te nam je pokazala prostorije: ambulantu, kupaonicu za pse i unutarnje sklonište. Jako nam se svidjelo to što pse ne uspavaju nakon 60 dana, već ih na svoj trošak zbrinjavaju do udomljenja. Iako smo se rastužili kad smo vidjeli pse i pomislili da im je loše, nakon razgovora s djelatnicom shvatili smo da im i nije tako loše.

Također smo saznali da ljudi sve češće udomljavaju životinje iz tog skloništa. Stoga pozivamo sve građane koji žele nabaviti psa kao kućnog ljubimca da odu u sklonište LUČ ZAGORJA te izaberu psa da ga udome. Doista ima velik izbor pasa različitih vrsta i starosti: od psića do odraslih pasa.

Na kraju bih  u ime učenika i naših pratiteljica, razrednice i pedagoginje, zahvalila ljubaznim domaćinima koji su nas dočekali sokovima, keksima i bombonima te nam pokazali pse, prostore koji se koriste u zbrinjavanju pasa i  ispričali sve o radu skloništa.

Pogledajte fotografije u foto-galeriji!

objavio: Draženka Kuzman   datum: 28. 2. 2017.

Novi brojevi telefona

Ravnatelj: 049/465-111

Tajnik: 049/465-116

Računovođa: 049/426-116

Pedagog: 049/465-112

FAX: 049/465-716

« Studeni 2017 »

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.