Međunarodni dan zaštite životinja

Međunarodni  dan zaštite životinja obilježava se 4. listopada svake godine. Posvećen je pravima životinja i njihovu blagostanju, s posebnim naglaskom na odnos čovjeka prema životinjama i važnosti svih životinja za život na Zemlji.

Ove školske godine obilježili smo ga plakatom s fotografijama kućnih ljubimaca naših učenika.

Učenici su pozvani da skupljaju donacije za sklonište Luč Zagorja, sklonište za nezbrinute životinje, koje je smješteno na adresi: Selnica 247, Marija Bistrica. Mogu se donirati suha hrana, konzerve, plahte, rabljene deke, ručnici, uzice, ogrlice, ampule te šamponi za buhe.

Molimo učenike, koji žele psa, da odu s roditeljima do skloništa Luč Zagorja te  odaberu psa kako bi ga udomili i pružili mu pažnju i ljubav koja će im biti višestruko vraćena!

Evo što o brizi za kućnog ljubimca piše naša učenica 5.a razreda Luana Sambolić.

Imati ljubimca je velika odgovornost za koju je važno biti spreman. Ljubimac nije igračka koju možeš odbaciti kad ti dosadi. Moraš voljeti njegove mane i vrline. Kad roditelja zamoliš da ti nabave ljubimca, moraš znati da ćeš morati veliki dio slobodnog vremena odvojiti za njega. Dobiješ li ga s tobom je sve dok ne ugine. Morati ćeš strogo paziti na njegovu higijenu i prehranu. Voditi ga veterinaru. Čistiti za njim. Paziti da on nekoga ne ugrožava ili da netko ne ugrožava njega. Nabaviti mu nastambu i igračke. Paziti što radi i uzeti odgovornost kad nešto slomi. Kad te razljuti ne smiješ ga tući ili na bilo koji način ozlijediti jer je to nasilje prema životinji. Ako vidiš nekoga da ozljeđuje ili ugrožava  neku životinju reci to odrasloj osobi.

Da bi se spriječilo ugrožavanje i nasilje nad životinjama osnovan je Međunarodni dan zaštite životinja koji se obilježava 4.10.  Životinje treba poštovati svaki dan jer životinje ne mogu ugroziti čovjeka, ali čovjek može njih.

ZAPAMTI: Životinja je biće kao i svako drugo i s njom se treba odnositi s poštovanjem jer i ona ima osjećaje.

Priloženi dokumenti:
plakat.jpg (4.26 MB)

objavio: Draženka Kuzman   datum: 9. 10. 2016.

Novi brojevi telefona

Ravnatelj: 049/465-111

Tajnik: 049/465-116

Računovođa: 049/426-116

Pedagog: 049/465-112

FAX: 049/465-716

Garderobni ormarići

Klikni  ovdje!

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.