REZULTATI LIKOVNO-LITERARNOG NATJEČAJA „CVIJET U CVIJEĆU“

Naša učenica Margareta Nemčić, 4. razred OŠ Konjščina, PRO Jertovec je osvojila 1. mjesto na  LIKOVNO-LITERARNOM NATJEČAJU „CVIJET U CVIJEĆU“ pod vodstvom učiteljice Maje Đurđinovski. Sve čestitke učenici i mentorici, a nagrađeni literarni rad pročitajte:

Ljubav cvijeća

Ovo je priča o jedno vrtu gdje se sve crvenilo od mirisnih ruža i makova. Jedan se mak totalno zaljubio u ružu koja je bila posađena baš slučajno. Mak je uvijek pokušavao zadiviti ružu, ali ona ga je izbjegavala jer je bila zaljubljena u jedan drugi cvijet koji je također bio ruža. Mak nije nikada odustao, ali ruža ga nije ni pogledala. Jednog je dana djevojčica, koja je živjela preko puta, ubrala ružu. Mak to nije mogao podnijeti i počeo je od tuge lagano venuti. Drugi dan djevojčica je opet navratila na vrt i ugledala maka kako još više vene. Ubrala ga je, misleći da mu je potrebno vode. Odnijela ga je kući i stavila u vazu pokraj prozora. Mak je odmah podigao svoje latice i procvjetao jer je vidio svoju ružu pokraj njega u vazi. Ruža se također obradovala jer je ugledala nekog poznatog pokraj sebe. Uživajući u društvu jedno drugog, dogodilo se nešto neočekivano; ruži je otpala latica. Mak je to vidio i ponovno postao tužan, znajući što će se dogoditi. Djevojčica je to vidjela i shvatila da će oba cvijeta uskoro uvenuti. Morala nešto hitno učiniti kako bi sačuvala njihov sjaj i ljepotu. Izvadila je debelu knjigu i među njezine stranice stavila mak i ružu. Zatvorila je knjigu i na nju stavila još mnoštvo debelih i teških knjiga. Kada je nakon nekoliko dana ponovno otvorila knjigu, bila je zapanjena. Ružine i makove latice bile su svježe i crvene kao onog dana kada ih je ubrala. Njihove stabiljke i  listovi također su sačuvali lijepu zelenu boju, a što je najljepše, oba cvijeta bila su tanka i suha kao list papira. Djevojčica ih je pričvrstila na bijeli list papira te odnijela u radionicu kako bih ih uokvirila. Tamo je majstor pronašao veliki crveni okvir u obliku srca, kako bi naglasio njihovu ljubav. Stavio je cvjetove u okvir i ostaklio ga te ga predao djevojčici. Ona  ih je odnijela kući i stavila u svoju sobu na zid, gdje su ostali sretni i zaljubljeniji nego ikad.

Margareta Nemčić, 4.razred

OŠ Konjščina, PRO Jertovec

Mentor: Maja Đurđinovski

objavio: Zoran Vuger   datum: 10. 11. 2015.